PPS Agro a.s. | Historie a současnost firmy
15893
page,page-id-15893,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,columns-4,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-7.4,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.2,vc_responsive

Historie a současnost firmy

winery (1 of 1)

V okolí našich vinohradů má svá hnízdiště drobný ptáček Vlha pestrá. Tento chráněný živočich se stal symbolem pro naše výborná vína.

Obhospodařujeme
85

hektarů vinic

ARCHIVNÍ SKLEP
1963

od roku

ZALOŽENO
1995

v roce

ROZŠÍŘENÍ VÝROBY
2014

v roce

Firma PPS AGRO a.s. Strachotín vznikla v roce 1995 z původního zemědělského družstva. Spektrum činnosti firmy PPS AGRO a.s. Strachotín zahrnuje mnoho oblastí zemědělské výroby, od rostlinné výroby přes živočišnou výrobu až po ovocnářskou a vinohradnickou produkci, na kterou navazuje výroba vína.
Firma se též zabývá výrobou minerálních doplňků do krmiv a výrobou biologického fungicidu s obchodním názvem Ibefungin.
Palava_BW
Historie vinařské oblasti

Zdejší viniční tratě patří k nejteplejším místům Jižní Moravy. Unikátní mikroklima a genius loci se odráží v chuti našich vín, které Vám připraví nezapomenutelný zážitek. Příznivá poloha, hluboké sprašové půdy a blízkost velkého vinařského centra Hustopečí i příslušnost pod mikulovské panství umožňovaly od nejstarších dob rozšiřování vinic. V urbáři z roku 1414 je v Popicích uváděno nejméně patnáct vinic v tratích „Mitternperig a Stainpuhel“. V roce 1620 jejich plocha čítala plných 178 ha. Během třicetileté války se snížila a činila v roce 1673 jen 60 ha. V následujících staletích ale znovu vzrůstala, roku 1768 bylo v Popicích 123 ha vinic a do roku 1900 vzrostla plocha na 146 ha. Po révokazové kalamitě a v období krizového vývoje moravského vinařství se podstatě snížila, takže po druhé rekonstrukci dosáhla v roce 1970 výměry 62 ha.

sklep
Tradiční i moderní výroba vína

Tradiční výrobce vysoce kvalitních, jakostních i přívlastkových vín Vám nabízí vína z mikulovské vinohradnické oblasti z vinařských obcí Popice, Pouzdřany a Strachotín, na úpatí Pálavských vrchů
a Pouzdřanské stepi, kde pěstování a výroba vína má staletou tradici. Vína z těchto tradičních vinařských obcí byla předkládána i na královský dvůr.
V dnešní době se roční produkce vín pohybuje kolem 200 000 l.
V mladší historii až po současné období jsou dokladem vysoké kvality vína významná ocenění na mezinárodních
i domácích soutěžích. V sortimentu nabízíme vína mladá, ale také láhvově zralá, archivní. Všechna vína jsou lahvována a dle požadavků expedována zákazníkům. Vybraná vína jsou ukládána do archivního sklepa již od roku 1963.

q
Odrůdy vína

Viniční svahy Popic mají teplé mikroklima určované nízkou nadmořskou výškou
a oteplujícím vlivem podzimních föhnických větrů. PPS AGRO a.s. Strachotín obhospodařuje 85 ha vinic na kvalitních vinařských tratích, v duchu integrované produkce hroznů tyto odrůdy:
Sauvignon, Neuburské, Veltlínské zelené, Irsai oliwer, Ryzlink vlašský, Pálava, Svatovavřinecké, Frankovka, Rulandské modré, Ruladndské šedé, Modrý Portugal, Neronet.

K našim vinařským skvostům patří i CUVEÉ Ledová královna a Pálava jakostní víno slámové.

Úroda kvalitních hroznů z vlastní produkce je zpracována ve vlastním sklepním hospodářství.

Získaná ocenění